„Kauno Tvirtovės Istorija“ │ekskursija

„Kauno Tvirtovės Istorija“ │ekskursija
„Kauno Tvirtovės Istorija“ │ekskursija

Kauno tvirtovė – tai gynybinių įtvirtinimų sistema, pastatyta Kaune ir jo apylinkėse 1882–1915 metų laikotarpiu ir turėjusi apginti vakarinę Rusijos imperijos sieną. Daugelis militarinių paveldo objektų tampa bloguoju paveldu, nes kelia asociacijas su karu, žūtimis, praradimais ir žmogiškosiomis tragedijomis. Panašias asociacijas gali kelti ir Kaune bei jo apylinkėse išlikę fortai bei kiti gynybinių įtvirtinimų statiniai. Tačiau visada atsiranda išimčių, gerųjų tvarkymo ir pritaikymo visuomenei pavyzdžių – svarbu nenusigręžti nuo istorijos ir pažinti tai, kas yra artima mums.

Siūlome Jums leistis į pažintį su Kauno tvirtovės istorija ir apylinkėmis! Tai tęstinis žygių ciklas, kurį sudaro šeši žygiai po Kauno Tvirtovės fortus bei kitus įtvirtinimus. Liepos 15 d. bendradarbiaudami kartu su Kauno tvirtovės regioninio parko direkcija, organizuojame vienos dienos pažintinį pėsčiųjų žygį po Kaune esančius, mažai šiomis dienomis lankomus, gynybinius įtvirtinimus – V ir VI fortus!

Maršrutas lengvai įveikiamas tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus žygeiviams. Žygio metu numatyta daug informacinių sustojimų – viso žygio metu mus lydės gidas!

Pasidalink Facebook

INFORMACIJA:

  • Registracija: nuo 9 val. V forte
  • Žygio startas:  10 val.
  • Maršrutas: V fortas – VI fortas
  • Žygio pabaiga: ~ 16 val.
  • Maršrutas nėra žiedinis, tad iki starto vietoje paliktų automobilių reiks grįžti savarankiškai
  • Maksimalus dalyvių skaičius – 30 asm. + vaikai + augintiniai
  • Tai „žaliausias“ ciklo žygis, per Panemunės šilą, Nemuno pakrante, aplankant amunicijos saugyklą, paminklą J. Basanavičiui atminti.

Viso žygio metu dalyviai galės iš arti apžiūrėti buvusius gynybinius įtvirtinimus bei išgirs gido pasakojimus apie Kauno tvirtovę.

SUSITINKAME:

REGISTRACIJA (el. bilietai):

Apmokant iš Paysera sąskaitos, 0,5 % dalyvio mokesčio grąžinama į mokėtojo Paysera sąskaitą. Ją galite atsidaryti čia.
Vaikiškas bilietas – vaikams iki 14 m.

 

Apie fortus:

image
image
image
image
image
image

V fortas – II gynybos skyriaus pagrindinis įtvirtinimas pietvakarinėje miesto dalyje, Zuikinėje, greta Kauno marių. Tai penkiakampės asimetriškos formos plytų mūro fortas orientuotas į pietus, pastatytas 1882-1889 metais ir užima apie 9,04 ha plotą. Jame veikia dažasvydžio, šratasvydžio klubas „Legionas“. Teritorija yra natūraliai pritaikyta taktinėms karinėms užduotims, tad galima sakyti, jog V fortas vienintelis, iš dalies, atlieka savo paskirtį.

VI fortas – tai geriausiai išlikęs pirmojo gynybinio žiedo fortas. Penkiakampės simetriškos struktūros fortas, toks pat kaip ir I-III, simetrinio ištęsto stačiakampio formos, tačiau modernizacijos nepaliestas. 1915 m. VI forte ilgiausiai laikėsi rusai, vis tikėdamiesi sulaukti išvykusio komendanto, ilgai lauktos pagalbos. Tarpukariu forte veikė karo kalėjimas. Antrojo pasaulinio karo metu jame veikė karo belaisvių stovykla, pokariu buvo laikomi ir civiliai. Esama duomenų, kad čia mirė apie 35 tūkst. karo belaisvių. Karui pasibaigus, sovietmečiu fortas buvo paverstas nenaudojamų sprogmenų sandėliu. Karų metų įtvirtinimai nenukentėjo, dėl to išliko pakankamai geros būklės.

Turite klausimų? Susisiekite.

Andrius Strazdas
Andrius Strazdas
renginių koordinatorius

T: 8 695 07434
E: doc.strazdas@gmail.com

Nemunas Tumavičius
Nemunas Tumavičius
organizacijos steigėjas

T: 8 636 91993
E: nemunas@alfarenginiai.lt