„Kauno Tvirtovės Istorija“ │ekskursijų ciklas

„Kauno Tvirtovės Istorija“
„Kauno Tvirtovės Istorija“

Kauno tvirtovė – tai gynybinių įtvirtinimų sistema, pastatyta Kaune ir jo apylinkėse 1882–1915 metų laikotarpiu ir turėjusi apginti vakarinę Rusijos imperijos sieną. Daugelis militarinių paveldo objektų tampa bloguoju paveldu, nes kelia asociacijas su karu, žūtimis, praradimais ir žmogiškosiomis tragedijomis. Panašias asociacijas gali kelti ir Kaune bei jo apylinkėse išlikę fortai bei kiti gynybinių įtvirtinimų statiniai. Tačiau visada atsiranda išimčių, gerųjų tvarkymo ir pritaikymo visuomenei pavyzdžių – svarbu nenusigręžti nuo istorijos ir pažinti tai, kas yra artima mums.

Pristatome Jums žygių ciklą, kurį sudarys šeši žygiai po Kauno Tvirtovės fortus bei kitus įtvirtinimus. Pirmasis žygis jau įvyko gegužės 6 d. Bendradarbiaudami kartu su Kauno tvirtovės regioninio parko direkcija, surengėme vienos dienos pažintinį pėsčiųjų žygį po Kaune esančius, mažai šiomis dienomis lankomus, gynybinius įtvirtinimus – I, II, III fortus!

Maršrutas driekėsi apie 18 km, tačiau buvo lengvai įveiktas tiek jaunų, tiek vyresnio amžiaus žygeivių bei besidominčių istorija keliautojų. Žygio metu grupę lydėjo du gidai, lankėme fortų vidų, gavome daug naujų ir įdomių žinių apie fortus.

Daugiau informacijos apie kitus žygius: www.KaunoTvirtovesIstorija.lt

image
image
image
image
image
image